| Classiffied a întrebat:

Au fost toti criminalii in serie abuzati in copilăria lor asta explicând comportamentul lor? Putem să aplicăm aceeași logică și în cazul pedofililor sau violatorilor?

2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Nu, clar nu. Pentru că nu trebuie ca un violator sa fie abuzat în copilărie neapărat pentru a fi așa la maturitate, asta e o boală psihică ce se dezvoltă cu timpul daca nu e oprită la timp. La fel ca și în cazul criminalilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula DA, criminalii in serie au mai multe lucruri in comun Abuzul din copilarie e unul dintre ei https://youtu.be/kiMr0n3xEew