| Jasmine_5056 a întrebat:

Avand in vedere ca tatal meu este arab si ca subiectul asta despre lumea si obiceiurile lor a devenit din ce in ce mai dezbatut de cand a inceput Iubire si onoare, m-am gandit si eu sa pun cateva intrebari.
Ce parere aveti despre femeile acelea supuse care nu ar iesii niciodata din cuvantul barbatilor? Dar despre imbracamintea lor?
Despre casatoriile aranjate?
Si despre cele 4 sotii ale barbatilor? ( ma rog, asta nu mai e valabila) Dar intreb asa.happy
Iar despre crima de onoare nu mai are rost sa mai intreb pentru ca sunt sigura ca nimeni nu este de acord cu asta.
Voi ati putea sa traiti acolo si sa le respectati obiceiurile?
Sa nu beti, sa nu fumati sau sa nu ai voie sa iesi undeva daca nu esti in compania sotului/tatalui sau a fratelui?
Eu una n-as putea sa traiesc asa nici macar o zi straight face Astept pareribatting eyelashes Chiar sunt curioasa :* Va pup!

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Oi fi eu misogin dar da-o-n p...pleasca mea de treaba!
1. Femei care nu ies din cuvantul barbatului = Nu-s de acord cu asa ceva, absolut deloc, eu vreau o femeie langa mine care sa ma completeze, sa-mi arate unde gresesc, sa-mi arate si alte idei, nu-mi iau langa mine o sluga. Unde iti mai e libertatea ca om?
2. Adica sa-ti dai dragostea precum o jertfa. Daca nici sa iubesti nu poti, atunci ce rost mai are viata?
3. 4 sotii? Yuhuuuu, ma mut la ei! Acum, serios vorbind, nu inteleg cum o femeie poate concepe ca barbatul s-o imparta cu alte 3, de parca imparte cozonacul la pomana.
4.Nu, n-as putea trai. Doar daca as fi fotbalist si as castiga o suma mare de bani pentru o perioada de timp, cum se intampla la noi in ziua de azi.

1 răspuns:
| BeBebuu a răspuns:

Nu cu siguranţă nu aş putea trai asa! :o pei orii e viaţă ori nu elaughing)