| Regedesubmunte a întrebat:

Avantaje și dezavantaje ale izolaționismului unui stat?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaje: nu exista poluare fonica sau chimica la fel de mare, ai o intimitate, in adevaratul sens al cuvântului, ai la dispoziție propriul teren pe care il poți cultiva sau gestiona după bunul plac.
Dezavantaje: absenta utilitatilor, a canalizarilor, lipsa unui sistem de colectare menajera, in unele locuri lipsa semnalului de telefonie, slaba dezvoltare a lanturilor de magazine (de regula unul intr-un sat). De asemenea nu exista spitale, farmacii sau orice instituție de acest tip.

| UnderPressure a răspuns (pentru anonim_4396):

Just, omul se refera la izolationism ca politica statala, gen izolationismul practicat de China si Japonia sau chiar SUA in anii '30.
Seamana a tema scolara, si e mult de scris. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti fura strainii tara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te plictisesti si te-ai gandit sa dai evaluari nefondate?