| Flavianadx a întrebat:

Aveti idei preconcepute despre fotbalisti si microbisti, despre inteligenta lor? Eu da. Odata microbist, toata viata microbist.
Daca ma uit la vechii colegi microbisti: sunt la fel cum ii stiam. Tot cocalari, inculti, cu anturaje dubioase, cu pariuri, probleme cu banii... cred ca si peste 10 ani daca il revad pe vreunu, o sa fie neschimbat.
Video recent reprezentativ pentru sportul rege:
https://www.youtube.com/watch?v=9_U_FsZ5glA
England fans turn savage after Euro loss

Exista cale de intoarcere pentru un microbist sau e pierdut?
p.s. daca esti microbist si te simti jignit, nu scuipa seminte pe intrebarea mea.

5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Nu ma avant cu vreun raspuns.ce imi spunea mie tov meu este ca Poti sa evaluezi " starea" dupa numarul de covrigarii dintr-o zona.

| Apokales a răspuns:

Cred ca este cu atat mai greu cu cat ai investit in stilul asta de viata. Ai luat si ai dat pumni, ai pierdut timp, bani, totul intr-un fel de cult. Daca nu ar fi un fel de cult, atunci fotbalul ar fi doar niste unii care plimba o minge de la unul la altul inutil. Si sa renunti acum inseamna ca ce ai facut pana acum cu timpul, banii, pumnii tai, dintii... au fost o pierdere totala, ar fi o sinucidere a ego-ului. Cati sunt capabili de asta?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hahaha, la fel cum unele persoane decente asculta manele, la fel unele persoane decente sunt microbisti. Eu nu-s, o ziceam doar ca fapt divers. happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm nu cred ca am, nu m-a prea interesat subiectul asta, intrucat nu imi place fotbalul si nici nu prea stiu nimic despre el in general.

De asta nu vreau sa imi dau cu parerea tongue

Dar da, am putea spune ca exista cateva stereotipuri clasice pentru cei din aceasta "categorie", dar... cam asta se intampla in orice domeniu ma gandesc. Doar pentru ca nu imi place si nu as putea sa fiu niciodata microbist, nu vreau sa judec lumea din acest punct de vedere, ca nu stiu cum este big grin

Numai bine! ^_^

| RAY a răspuns:

Atatea preconcepti,prejudecari aveti voi romani intre voi, va urati la maxim intre voi, e asa o mare dezbinare in societatea asta, judecati, criticati sunteti si crestini cu numele