| KityLove1987 a întrebat:

Avocat sau Medic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocat.

9 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Depinde de vocatia ta.la care te ai pricepe mai bine si care ti ar placea tie mai mult.eu as opta pentru medic

| OnuOnulică a răspuns:

Mai bine medic!

| LTAA a răspuns:

Avocat.
Mai usor aplic legea decat sa operez o persoana. Probabil ca ma trezesc acasa cu amenintari de la persoane care au pierdut procese, eu procedand legitim, dar mai bine asa, decat sa moara un om in mainile mele, fara sa stiu sa il operez. Mai ales ca atunci cand vad sange, simt ca lesin.

| Seepty a răspuns:

Avocat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inginer.

Însă dintre cele două spuse de tine, aleg medicul. Motivul e simplu: îl prefer pe cel care îşi sacrifică timpul pentru a încerca să salveze vieţi, nu pe cel care luptă cu bună ştiinţă să le distrugă.

| betty678 a răspuns:

Avocat. Şi îţi dau şi argument: să fii doctor presupune să ai curaj foarte dar foarte mult şi să nu îţi fie scârbă. Să poţi face operaţii, sau să umbli în gura la lume şi alte alea pe acolo. Eu una sunt foarte sensibilă la chestii din astea şi îmi e şi foarte milă de multe ori aşa că nu aş putea fii medic. Prefer avocat. happy Mai ales că îmi plac certurile. rolling on the floor

| MariaBeatrice a răspuns:

Medic.

| Dy2000 a răspuns:

Consider ca ar trebui sa faci ce simti tu, afla ce iti place si la ce te pricepi cel mai bine. poti asista la un proces (in realitate) sa vezi daca te atrage meseria de avocat.Si poti sa urmaresti pe internet cateva filmulete legat de medicina.chirurgie sau depinde de profim.bafta!

| PupiLoveNumaiLaTine a răspuns:

Medic doar sa nu-ti fie scarba daca vezi sange sau alte lucruri. Eu zic ca depinde ce medic vrei sa fii in primul randwinking

Întrebări similare