| Cipi1212 a întrebat:

Azi am văzut Liceenii filmul din 1986 cu Mihai, Ionică, Dana, Geta și bineînțeles doamna Isoscel. Cine a avut în liceu o profesoară severă ca doamna Isoscel?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Nu chiar ca Isoscel dar am avut mulți profesori care te scoteau la tabla și îți dădeau 3 dacă te prosteai și vorbeai la ora ( eu nu făceam asta)

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Isoscel nu era o profesoara severa. Era sclava perfecta a regimului comunist

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Hai ca exagerezi! daca esti exigenta ca profesoara esti comunista?

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Tu ma gândesc ca ai terminat un liceu foarte bun! Nu ai avut acolo deloc profesori cu gândire comunista?

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Ba da. Dar asta incercam sa deosebesc. Una e sa fii sever. Alta e sa fii bătut în cap și îndoctrinat de niste cutume sociale fara sens... Gen aia cu tunsul la 2 cm la băieți sau mai știu eu ce alte rahaturi de genul.

| TimberWolf a răspuns:

Cam tarziu l-ai vazut!

| Cipi1212 explică (pentru TimberWolf):

Am urmărit filmul și în trecut. Nu este prima dată când îl văd.

| MistarGoGu a răspuns:

Una de chimie în liceu! 70 % din colegi erau tufa de Veneția noroc cu mine ca mai prinsesem ceva din generala!
Nu era ea chiar scorpie dar avea o minima pretenție de atenție la ore și un mic efort de a invata ceva! Măcar pentru amărâtul ala de 5!

| simplaexsistenta a răspuns:

Eu, pe doamna profesoara care ne preda fizica.