| RuslanBoesteanu a întrebat:

Azi m-am pierdut cheile de la casa, spuneti-mi ce metode de regăsire stiti.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data: te asezi, calm, minim 5 minute, fara sa te gandesti la NIMIC.
In faza urmatoare: iti aduci aminte, cand-, unde- si in ce ipostaza ai vazut cheile ultima data.
De la acel moment (readus in amintire) gandeste-te ce ai facut si unde/cand puteai scapa cheile (sau pur si simplu le-ai pus in alt loc decat cel obisnuit).

Aceasta metoda (invatata de la bunicul meu) ma ajuta in toate asemenea situatii.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i cum spune Fatamuntilor, refaci drumul facut ieri si le vei gasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In afara de a iti aduce aminte pe unde ai fost si sa le cauti...

| Catrice a răspuns:

Schimbi incuietoarea

| Fatamuntilor a răspuns:

Refaci traseul pe unde ai fost,
cauti in buzunare, genti...e posibil sa uiti unde ai pus-o.

| ReddY25 a răspuns:

Adu-ți aminte cu exactitate

Răspuns utilizator avertizat