| Lola_6438 a întrebat:

Azi merg la solar pentru prima data. Am 15 ani, si am pigmentul pielii deschis si cativa pistrui pe fata. Trebuie sa ma dau de acasa cu vreo crema? Sau are ceva daca merg cu fond de ten? ASTEPT RASPUNS URGENT. :-s

4 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Pai nu trebuie sa te dai cu nici o crema sh nici sa iti aplici fond de ten p fata

| BiancaB a răspuns:

Fara fond de ten. Vrei un bronz cu pete? Nu cred :*

| IQOnly a răspuns:

Mey sa stii ca solarul provoaca cancer si boli severe ale pielii.Stiu 1 persoana care se ducea la solar 1 data pe luna si a inceput-o sa manance pielea, a stat la pat, o ustura.Arata foarte bine bronzata dar dupa ce a patit asta...

| Lola_6438 explică:

Da, depinde. Dar eu nu am pielea sensibila, si in plus solarul la care am mers astazi este de foarte buna calitate. A fost foarte fain, pentru prima data am stat 3 minute. Mai merg luni, si stau 6. big grin