| BiancaLeon123456 a întrebat:

Bai, am si eu o intrebare! voi chiar credeti ca vine sfarsitul lumii? pe 12.12.12? eu nu prea stiu ce sa cred. m-am gandit ca parerile altora ma vor linisti putin.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca era faza ca vine pe 21.12. Dar stai linistit ca sunt doar aberatii!

13 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu.Parca sfarsitul lumii trebuia sa fie si pe 11.11. 2011 si multe alte dati si uite ca inca traim.

| Gabyy32 a răspuns:

Nu te speria! Daca Dumnezeu ne vroia morti eram morti deja

Nu te stresa nu o sa vina

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabyy32):

Dumnezeu nici macar nu exista

| BiancaLeon123456 explică (pentru Cosmin86):

Ba exista

| Gabyy32 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca nu ai incredere in el nu exista

| Cosmin86 a răspuns (pentru BiancaLeon123456):

Ok, arata-mi o dovada stiintifica. Eu iti pot arata destule care demonstreaza contrariul

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabyy32):

Nu pot sa am incredere fara nicio baza stiintifica, nu sunt un taran retardat si indobitocit.

Uite o faza :
http://www.hotnews.ro/......cterie.htm

Aia demonstreaza clar ca NU doar Dumnezeu da viata => a picat religia grav.

Si e doar un exemplu, sunt foarte multe altele, care contrazic biblia de la un capat la altul ( normal, doar e o carte de povesti ).

| Gabyy32 a răspuns (pentru Cosmin86):

Taran retardat esti tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Minciuni..Guvernul mondial este o condus de o organizatie strict secreta oculta care vrea sa indeparteze lumea de credinta..si s-a inventat acest zvon total fals! Religia nu este bazata doar pe Biblie ci pe credinta in Dumnezeu..Lipsa ta de rationalism se pare ca te impiedica sa gadesti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabyy32):

Bine, du-te si pupa niste icoane de lemn sau calca-te cu babele in picioare pentru apa sfintita de preoti cu masini de lux

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lipsa de rationalism? De obicei lipsa de rationalism se gaseste la oamenii crediciosi.

Explica asta :
http://www.hotnews.ro/......cterie.htm

Arata clar ca NU dumnezeu este viata, ci stiinta.

Alte chestii ar fi, daca ne-am nascut toti din Adam si Eva, de ce sunt atatea rase?

Sau de ce in biblie nu sunt mentionati dinozaurii + o gramada de alte contradictii?

Religia e bazata pe prostia oamenilor, punct.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tocmai am spus.Este o minciuna.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

O minciuna demonstrata stiintific? Nu exista asa ceva.

Ce facultate ai facut, de treci asa usor peste stiinta?