| OoBunnyoO a întrebat:

Banuiesc ca sunteti la curent cu povestea despre tanarul rezident propus ca Ministru al Sanatatii, care a fost demis in urma unor motive. printre care pozele sale in chiloti aparute pe Internet.

Acum, ce mi se pare amuzant este ca pe site-urile de socializare toate femeile ii iau apararea. In mare parte pentru ca toate sustin ca oamenii care ii judeca pe ceilalti functie de pozele lor in chiloti si considera ca aceste poze nu reflecta capacitatea lui intelectuala sunt niste oameni plini de prejudicii, inchisi la minte.

Tot acelasi fete, sar la gatul unei individe care sa zicem ca a fost pusa intr-o anumita pozitie, dar, la fel are poze in chiloti (sau poze indecente), numind-o in toate felurile, sustinand ca singurul mod in care ajuns acolo a fost..capacitatea sa de satisfacere a domnilor care au pus-o in pozitia respectiva.

Pe scurt, daca un individ apare gol in niste poze, poate fi foarte competent si lumea este inchisa la minte, iar daca o femeie este pusa in aceeasi situatie este o parasuta.

Cel mai amuzant fiind faptul ca tot aceste individe sunt impotriva sexualizarii si militeaza pentru egalitatea femeilor.

Ce parere aveti despre asta?

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sincer,eu cred ca acel om trebuia sa fie ministru, indiferent ca era model sau colectionar de cartonase Chipicao.ce conteaza cand e competent in ceea ce face? Eu sunt baiat, il sustin.Nu mi se pare normal cum gandesc oamenii, romanii in general...de ce a fost schimbat? Ca e model si ca are poze la bustul gol?happy Cand ne trezim sa nu mai judecam oamenii dupa aparente si sa nu mai avem prejudecati? Eu daca imi pun de exemplu un tatuaj, nu pot sa fiu competent in functia de asistent social? Cam la fel e exemplul asta si cu acel om.happy

Oamenii sunt plini de prejudecati...si asta nu e bine.Deloc.Gandire de Evul Mediu.
Acel om, repet, trebuia sa fie azi ministru.

| OoBunnyoO explică (pentru AvalohAlyn):

Citeste raspunsul de mai sus pe care i l-am dat lui Angycut. Ce parere ai?

| AvalohAlyn a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Ciudat,nu mi-am pus niciodata problema asta.dar cred ca e vorba tot de mentalitatile gresite ale unor oameni...sa nu uitam ca femeia a fost discriminata sute de ani la rand..si asta se intampla si acum in unele religii.happy Aici e vorba tot de un fel de ''judecata discriminatorie''.Dar acel ministru propus (chirgul) are si poze indecente sau numai la bustul gol? Nu as vedea ce legatura are una cu alta.dar ma rog...

| OoBunnyoO explică (pentru AvalohAlyn):

Erau poze in lenjeria intima, nici macar in costum de baie. Tipa pe care am dat-o exemplu mai sus nu avea poze in lenjerie intima. Avea poze in haine mulate si cateva in costum de baie.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Mentalitati cam eronate cred eu..nu are legatura de exemplu narcisismul si faptul ca e model cu competenta lui de a fi ministru.E logic.dar multa lume pica la capitolul logica.Dar tu ce parere ai despre asta?

| OoBunnyoO explică (pentru AvalohAlyn):

Si eu sunt de aceeasi parere, insa mi se pare si mai normal ca aceeasi atitudine sa fie valabila pentru ambele sexe, pentru ca altfel avem niste standarde duble care nu ne fac foarte coerenti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Deh, chestie de mentalitate...
Eu credeam ca ministrii sunt alesi dupa capacitati, nu dupa felul in care apare pe internet.
Ma intreb ce se intampla daca maine -poimane se aude ca cutarica ar fi homosexual sau tranvestit!

| OoBunnyoO explică (pentru Fatamuntilor):

Si daca ar fi fost vorba de o femeie in ipostazele astea? Acum cateva saptamani nu stiu ce debutat si-a angajat o bomba sexy drept consilier si toate femeile si barbatii au sarit cu gura pe ea, ca este parasuta si este o incompetenta. Asta este un caz recent, dar nu este prima data, cand femeile care ajung pe posturi mai bine puse si au poze indecente sunt criticate mult mai aspru si culmea, de femei care nu au nicio problema cu barbatii care apar goi, dar care militeaza impotriva sexualizarii. Nu crezi ca este vorba de niste standarde duble? happy

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Poate ca pur si simplu nu era calificat?

Acum, faptul ca publica poze cu el in chiloti poate spune cate ceva despre el.