| Andrei26111999 a întrebat:

Bărbăția se definește ca Statut social, masina de lux, vila și bani mulți, singurii barbati adevărați din România sunt cei care dețin aceste lucruri iar ca aspect fizic sa arate precum Bruce Lee, Arnold samd asta e bărbăția în viziunea voastră?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu.
Să arate și să fie ca Brad Pitt.

| mODIN a răspuns:

Categoric nu. Astea-s viziuni de copii de 12 ani cu privire la ce inseamna sa fi barbat.

Pentru mine, a fi asumat, responsabil si curajos inseamna sa fi barbat. Stephern Hawking si-a continuat munca si a ramas in varful domeniului sau de activitate in ciuda faptului ca era paralizat complet. ASTA este barbatie! Nu papagali pe steroizi care isi deschid MLM-uri si dupa se dau drept gangsteri pe internet laughing

Statutul social sa zicem ca poate conteaza, dar depinde putin si de domeniul de activitate. Este, evident, mai impresionant sa fi respectat intr-un domeniu in care ai impact pozitiv asupra altora (medicina, de exemplu) decat in ceva arbitrar (jocuri video).

Iar pe partea de vile, bani, masini, vasta majoritate din cei pe care ii vezi ca au astea si se lauda cu ele sunt cei mai mari balalai din lume. "Traderi de crypto" care au avut NOROCUL de a scoate banii la timp din cont; influenceri; copii de parinti bogati etc. astia nu-s barbati adevarati dupa nici o definitie.

| Lupică27 a răspuns:

Daca vine al treilea razboi mondial sa ii vezi pe toti figurantii asta cu masini si vile cum se ascund ca furnicile, deci, nu, nu asta inseamna sa fi barbat.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu, în niciun caz nu așa definesc femeile bărbăția. Cum ai ajuns la concluzia asta?

| Miruna333 a răspuns:

Barbatia tine de caracter si personalitate. Insa, un barbat ambitios, nu are cum sa fie lenes si sa nu aiba bani