| juniper a întrebat:

Bine, nu am primit multe raspunsuri in legatura cu explorarea, sa reformulez intrebarea, sunt la mate-info si nu vreau sa schimb profilul, am citit pe wikipedia ca se poate explora si spatiul cosmic, vreau sa stiu cum?

Răspuns Câştigător
| Sadiss a răspuns:

Termina un liceu bunicel dupa aia du-te la o facultate de astrologie daca vrei sa studiezi spatiul. si continua stuudile. sa devi astrolog. nu stiu tot drumul necesar unui aastrolog dar trebuie sa faci o facultate

2 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Hm, ce legatura are profilul liceului, mate-info, cu schimbarea profilului si cu explorarea spatiului cosmic? :d
Se poate explora, cu ajutorul unui telescop, care sa fie destul de "bun". Ne zicea proful de fizica, ca cei din Japonia vor sa faca un telescop destul de puternic cat sa poata vedea pe Luna, si pe Luna sa caute acele masini care cica au ramas de la aselenizarea americanilor, desi a fost o mare minciuna, am vazut filmul ( sunt 2 umbre si teoretic ar trebui sa fie o singura sursa de lumina, Soarele, cand ei mergea, sa para ca nu e gravitatie, ei mergeau normal dar la tv dadeau pe speed, sa mearga un pic mai repede)
Deci ori un telescop, sau te poti face cosmonauthee hee ceea ce nu iti recomand ( prea multe riscuri si oricum, in Romania nu ai cum sa ajungi, ci doar in afara, de exemplu Rusia si S. U. A. care au sateliti si peste putin timp va avea unul si Japonia happy )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am raspuns pentru juniper