| anonim_4396 a întrebat:

Bogaţi versus săraci: 1% din populaţia globului deţine o avere cumulată echivalentă cu cea deţinută de restul de 99%, de ce asta?

http://epochtimes-romania.com/......i---228941

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pai normal daca stramosii lor au dat in cap la oameni, furat etc. Foarte putini bogati si-au casatigat banii corect in ziua de astazi de exemplu.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar omule 1%, e mult prea mare diferenta, restul de 99% sunt niste sclavi atat care le imbogatesc, ne uram, dusmanim iar ei se imbogatesc tot mai mult, marx avea si el dreptate

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Pai avea dreptate. Ce pot schimba niste oameni spalati pe creier in ziua de azi? Nimic! Majoritatea sunt asa. Asta s-a facut cu timpul, acum este tarziu sa mai schimbi ceva.

| mentholinks a răspuns:

Pai au cumparat de la guvernele corupte toate resursele planetei, le exploateaza si ne vand noua produse. E simplu. De exemplu cele mai exportate bunuri din Romania sunt metalele, ori cei care le exporta le iau de undeva nu? Vedem noi vreun leu din afacerea asta? Nu, desi probabil ar trebui fiindca normal resursele sunt ale tuturor.