| AndreeaUrsu101 a întrebat:

Bunãă!

Am o întrebare...

De când a inceput școala, eu nu am fost decât o dată cu pãrul prins in coadă, și de mai multe ori cu părul împletir spic. Am fost doar cu pãrul desprins. Și pânã acum îmi era rușine să mă duc cu părul desprins la școala și acum mi-e rușine sa ma duc cu parul prins. Mi-e oarecum frica de ce imi vor zice colegii. Ceva gen: "Ce bine ca ai venit cu parul prins, nu mai stai cu parul pe ochi" sau ceva in gen. Eu nu stau cu parul în fațã sau pe ochi cand il port desprins la scoala.
Cum sa faaac sa nu-mi mai fie oarecum rușine?
N-ar trebui sa-mi pese de parerea lor.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frate, stii si tu foarte bine ca nu ar trebui sa iti pese de parerea lor. Atunci care este rostul acestei intrebari?
Cel mai bine este sa il tii asa cum iti place, nu cum iti spun altii ca iti sta bine.Degeaba faci ce vor ei daca tie nu iti place, daca ma intelegi tu.
Sper ca am fost de folos si ca am inteles bine intrebarea.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite daca te ajuta cu ceva.o colega si-a vopsit parul mai demult in verde si a venit cu el la scoala si nu i-a pasat cand altii au zis ca arata ca mica sirena sau ca ii sta naspa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar in capul tau, ei nici nu o sa bage de seama cum iti porti tu parul.

| NotMyFault a răspuns:

Daca stii ca nu ar trebui sa iti pese, de ce totusi iti pasa? E doar un fix de-al tau. Poarta-l cum vrei tu. Nimeni nu iti va spune nimic. Poate nici nu vor sesiza.