| Doarunaltutilizator a întrebat:

Bun sa zicem ca tu ai fii dispus sa alegi un singur cadou din cele 3 cadouri din fata ta, pe care l-ai alege?
1-O masina decapotabila.
2-Un milion de lei.
sau
3-Viata vesnica cu puteri supranaturale.
Specifica si motivul.Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| xDIABOLIQUE a răspuns:

3. Pentru că aș avea tot timpul din lume să învăț lucruri noi.

13 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Hm... Varianta 2.
Si argumentez :
Masina decapotabilă se uzeaza cu timpul, si nu ma prea pasioneaza.
Viata vesnica? Ce castigi sa o ai? Cu ce te ajuta? Eu nu mi-as dori sa traiesc vesnic pe pamantul asta.

Asa ca ramane varianta 2.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vesnic. As putea sa stau frumos intr-un colt si sa nu imi pese de nimic.

| Doub a răspuns:

Banii, dăăăăăh.
Motiv? Pentru că sunt o materialistă.

day dreaming

De ce aş vrea o decapotabilă? Să intru cu ea în primul' copac şi să distrug casele oamenilor? Neah, neah, pot face asta şi cu un tractor la fel de bine. De fapt, chiar mult mai bine.

IAr viaţa veşnică pe pământul ăsta ar fi super plictisitoare. Plus că ar fi oribil să-mi văd toate persoanele la care ţin cum dispar.

| pufulescu a răspuns:

Dintre cele 3 e clar ca as alege viata vesnica! Nimic nu se compara cu lipsa fricii de moarte sau boala, atunci este omul cu adevarat puternic! Banii? Da, confera putere dar nu te pot apara de orice boala si nici de moarte.

| mgtow a răspuns:

Masina, adaug un acoperis sa fie necapotabila

| MistretulPufos a răspuns:

Milionul, n-am ce face cu masina si nu as vrea sa traiesc vesnic

| ToKen a răspuns:

Un milion de euro.
Pentru ca leii sunt prea putini...

| Doarunaltutilizator explică:

Nici nu stiu cui sa-i dau funda.

| Doarunaltutilizator explică:

Pai ati ales cam asa:
Varianta1- 1
Varianta2- 4
Varianta3- 2
Chiar nu ma pot decide cui sa-i dau.
Am modificat acum intrebarea.

| Idkidk a răspuns:

Să trăiesc veşnic. smug

| OldSoul a răspuns:

Eu aleg 3.
Pentru ca 1, o masina decapotabila poate fi si o masina de 500€.
2, bun, dar nu prea, se consuma si aia.
3, Daca as avea puteri supranaturale cine m-ar putea oprii sa nu le folosesc impotriva mea, astfel incat sa nu mai traiesc vesnic?
Altfel spus 3 iti o fera o infinitate de posibilitati.

| gemeni6226 a răspuns:

Un milion de lei ca viata vesnica ma asteapta dupa ce mor,masina nu-mi trebuie ca daca am un milion de lei pot merge cu taxiul,avionul,cu ce vreau eu si nu trebuie sa platesc benzina, impozit, piese de schimb, reparatii, nu trebuie sa ma tem ca il fura sau o distruge cineva sau chiar eu intr-un accident.

| JeJeleu a răspuns:

Viata vesnica
O vreti dar nu va ganditi
Sa spunem ca va blocati pe la 22 de ani ca acolo e super
Poti trai atat si sa ti vezi rudele, copii, familia murind?
Sa ai mii de familii si sa suferi dupa toate
Nu ganditi ce rau ar fi sa traiesti vesnic, sa vezi cum totul e trecator si tu trebuie sa te schimbi incontinuu