| anonim_4396 a întrebat:

Buna!winking
1.De ce baietii sunt mai destepti decat fetele? happy
2.De ce baietii sunt mai cuminti decat fetele? happy
3.De ce marea majoritate a fetelor sunt fitoase si tupeiste? angry
4.De ce fetele bat baietii? sad
5.De ce fetele sunt mereu cap de afis? laughing
6.De ce fetele nu merg singure la toaleta(in special la scoala)? rolling on the floor
7.De ce baietii sunt asa de prietenosi,buni,cuminti, ascultatori? thinking
8.De ce cand baietii vorbeste cu o fata despre ciclu, ea de ce se rusineaza? chatterbox

dau funda! kiss

5 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

1. Unde scrie ca baietii sunt mai destepti decat fetele? Iti pot da dreptate la afirmatia asta doar intr-un caz : Sunt proaste pentru ca se lasa cateodata la picioarele barbatilor si nu lupta pentru dreptatea lor. In rest este o egalitate. De fapt, am citit mai demult ca s-a realizat un studiu prin care se demonstra ca femeile sunt cu mult mai destepte decat barbatii incepand cu pubertatea.
2.Si fetele si baietii au apucaturile lor ''rebele''. Eu de exemplu, rar mai vad in ziua de azi baieti cuminti in adevaratul sens al cuvantului, iar ei sunt adesea numiti tocilari (din nefericire).
3.Deoarece au fost rasfatate de mici. Deoarece intra intr-un anturaj. Deoarece se strica pe parcurs si se pun in prag cu moda.
Din cauza baietilor, pentru a fi placute.
4.E un fel de amuzament care nu se poate numi bataie.
5.Nu stiu.
6.Compania si comunicarea si desigur si barfa le tine in viata pe fete happy.
7.laughing oare locuim pe aceiasi planeta?
8.Pentru ca e ceva personal.

Răspuns utilizator avertizat
| Măduuțaa a răspuns:

1.Nimeni nu zice ca baietii sunt mai destepti decat fetele!
2. Fetele, de obicei sunt alintate de mici si na, si pe noi fetele ne mai apuca nebunia si crizele de rebeliune ca sa zic asa...
3.Pentru multe dintre ele asta este modul lor de a se da in spectacol, inteligente, altele asa au crescut si au invatat de la parinti.
4.Pentru ca baietii au apucaturi si atunci cand ii apuca fitele si nebuniile ii vine sa ii omori!
5.Pentru ca la o reclama sau un film aspectul fizic conteaza foarte mult si cum in lumea asta sunt foarte multe fete frumoase oamenii profita de asta pentru a face reclama.
6.Si eu ma duceam cu o colega la baie ca sa barfim de obicei laughing, sau cand ma prefaceam ca imi este rau sa aiba cineva dovada laughing. Unele se alimenteaza din barfa vorbit si pana la urma lipsa de companie este neplacuta oriunde te-ai aflahee hee.
7.Pentru ca vor sa faca o imagine buna in fata unei fete sau a unei persoane importante, asta e evident, pentru a face pe Sfintisori.
8. Fetele sunt mai timide si mai rusinoase, de asta fac asa sau poate pentru ca fetele incep sa-si puna increderea in barbati si atunci cand vorbesc despre astea cu altii sa zicem se simt tradate. Sper ca te-am ajutat si iti spun asta din experienta mea proprie!

| LadySandra a răspuns:

Sorry,dar intrebarile puse de tine, sunt eronate.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Asa sunt fetele, asa sunt baietii.