| Biencutza_1551 a întrebat:

Buna a citit careva dintre voi cartea: " Marilyn Monroe. Ultima zeita "? Merita cumparata?

2 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Daa, pe bune, eu chiar ti`o recomand. happy
Kisses:*

| Mihaiii a răspuns:

Si eu am vrut sa-mi iau o carte despre Marilyn Monroe. Am avut de ales intre Marilyn Monroe Secrete, glorie, tragedie si Marilyn Monroe Ultima Zeita. Am ales-o pe prima, Marilyn Monroe Secrete, glorie, tragedie.

Nu stiu ce sa zic despre Ultima zeita, dar iti zic ca din Marilyn Monroe Secrete, glorie, tragedie am aflat lucruri foarte interesante despre viata lui Marilyn, lucruri pe care chiar voiam sa le aflu. De exemplu Numele cu care a fost inregistrata Marilyn la nastere, a fost Norma Jeane Mortensen. Dar stiam ca cel care se crede ca ii este tata, il cheama Edward Mortenson ( diferenta Edward MortenSOn - Norma Jeane MortenSEn ). Nu am stiut niciodata de ce. Din carte am aflat ca lucrul acesta se datoreaza starii in care se afla Gladys cand a completat fisa ficei sale a gresit schimbat o litera, schimband O, in E. Deasemenea, in aceasta carte arata poze cu Marilyn la diferite varste, cu Gladys Monroe ( mama lui Marilyn Monroe ), si chiar poze cu Ida Bolender ( femeia care a crescut-o pe Marily pana la varsta de 7 ani ).

Imi place foarte mult cartea Marilyn Monroe Secrete, glorie, tragedie.

Precizez ca in carte sunt prezentate amanunte din viata privata nu numai a lui Marilyn, ci si a bunici si mamei lui Monroe, Della si Gladys Baker.

Eu te sfatuiesc sa-ti cumperi cartea Marilyn Monroe Secrete, glorie, tragedie!

Acum ca a citit cartea, vreau sa imi cumpar si Marilyn Monroe Ultima zeita!

P. S. Am auzit ca Ultima Zeita, prezinta doar o anumita parte a vietii ei... Dar nu sunt sigur ))!