| Alexandra_7864 a întrebat:

A nevoie de ajutor. Pe vremea lui Ceausescu prin '85 in restaurante si baruri era o reteta specifica pentru Cafe Frape. Nu am mai intalnit acea reteta de atunci. Máti putea ajuta? Daca cineva stie sa imi spuna si mie. Va multumesc. Dau funda! :*

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Iti dau o doza simpla:3 lingurite de ness(sau cafea concentrata), 3 lingurite de zahar, 5 picaturi de esenta de rom si o lingurita plina de frisca, in final un varf de lingurita de ciocolata pisata...ma rog...