| mirela4436 a întrebat:

Bună, acum câțiva ani aveam părul foarte ondulat însă acum sunt vopsită și părul meu era foarte deteriorat din cauza plăcii de păr, de câteva zile am decis să mi readuc la viață onduleurile așa că mi am cumpărat produsele necesare, când mă usuc la cap am părul foarte ondulat și bufant dar în câteva ore mi se lasă foarte tare, tot ondulat rămâne doar că nu la fel ca dupa uscare, știți cumva de ce?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza folosirii placii pe termen indelungat, parul s-a ars si acum este mort.
Un par ars nu mai poate fi inviat, de aceea sta precum matura, nemaiputand sa-i faci nici un tratament sau sa-l invii, fiindca parul odata distrus, incepe sa se rupa si sa cada, fiind pacat sa stai cu asa ceva in cap.
Recomand FOARFECA si tunsul foarte scurt, eliminand tot ce este ars si degradat si pana la anul ajunge lung, frumos si sanatos.
Este vara oricum si o schimbare de look este foarte nimerita!