| MingRi a întrebat:

Acum ceva timp, baiatul de care-mi place ne-a visat impreuna mergand undeva si in timp ce mergeam unui batranel (persoana pe care el o cunoaste) ii cazuse o umbrela, iar el a ridicat-o si a incercat sa-l opreasca sa i-o poata inapoia. Eu, la cateva zile distanta de cand el a avut acel vis, ne-am visat ca mergeam pe undeva si ca la un moment dat un batranel pe care nu-l cunosc a trecut pe langa noi, insa nu ii cazuse nicio umbrela. In ziua cu pricina i-am spus despre visul meu si mi-a marturisit ca si el avusese acelasi vis, diferenta fiind asta. Ma intreb, are vreo insemnatate ceva? Stiu ca poate fi doar o coincidenta, insa eu cred in vise si ma gandeam ca poate inseamna ceva. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Spune-i tipului să-ți arate bătrânelul din visul lui, dacă tot e o persoana cunoscuta lui. Așa îți vei da seama daca ați visat același bătrânel. Dacă e vorba de persoane diferite nu înseamnă nimic.

| MingRi explică (pentru Lioana):

Pai mi l-a aratat dupa ce i-am spus si era acelasi, doar ca eu nu-l cunosc. Practic am visat acelasi batranel.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate insemna incearca sa vorbesti cu el ca iese ceva.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Este vorba despre o coincidenta.