| denisa179 a întrebat:

Am 11 ani cls 5. Trec prin cea mai mare umilință și tristețe. Un băiat mă place. Dar eu nu. îl plac ca prieten. toți. chiar și prietenii rad ca eu îl plac. odată mi.a dat flori și doamna de Romana a aflat. A 2 zi eram în oră de Romana cu cei de a 6. noi stăteam uniți cu banile eram lângă el. Noi râdeam ca se prostea un coleg și făcea tot felul de chestii și doamna de Romana cică :te giugulestti cu ala?. știu. pt. Voi e amuzant. Dar dacă vouă vi s.ar întâmplă asta. Ați simte cât de tristă mă simț..acum plang așa tare ca nici prietenii nu mă cred ca îl plac. au râs toți..toți colegii + cei de a 6/. Și erau o grămadă. Am fost așa umilita. crying((((_. Ce pot face? Nu îmi spuneti să nu îi bag în seamă ca nu știți ce sensibila sunt defapt. A fost cea mai mare umilire.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu vad care-i umilirea ca ti-a dat flori. Dincontra, este un gest frumos. Stiu ca in copilarie este mai greu sa accepti asta dar eu zic sa incerci. Si, te rog eu, pune un pic mana pe gramatica. Asta este mai mare umilinta, sa nu stii sa scrii.

| lpavel a răspuns:

Nu plange printesa mica! happy Sa iubesti, sa placi un baiat e ceva normal, e omenesc, nu vezi ca si adultii se iubesc, toata lumea iubeste, e omenesc si e cel mai normal lucru! Nu ar fi fost normal daca ati fi incercat sa faceti sex si ati fi fost prinsi! Asta ar fi ceva rusinos! Nu ca iubesti sau iti place un baiat! Iar sexul DA e rusinos la o varsta ca a voastra, acum nu stiu daca stii ce inseamna dar daca nu stii inca nu incerca sa afli, vei avea timp! Iar daca vor mai face glume pe tema asta ca iti place acel baiat atunci fa-le in ciuda si spune-le DA, imi place! Crede-ma, rasul se va transforma in invidie si toata lumea te va invidia pentru ca iti place sau pentru ca iubesti! Deci NU trebuie sa te simti umilita, ba dinpotriva : fi mandra ca esti iubita si iubesti in felul tau! Succes! happy

| Doub a răspuns:

Răzbună-te pe flori, le poţi mânca.
Ştii, când o să fii mai mare, te vei bucura de fiecare gest de genul asta, aşa că şhhh.

| Staind a răspuns:

Il placi sau nu?
Ma simţ descurajat de intrebarea ta.
Arata bine doamna Ramona?