| pitikaaa a întrebat:

Am 12 ani si imi place foarte mult de un baiat si nu stiu cum sa ii spun fiindca imi este rusine.Nu stiu daca si el simte acelasi lucru pentru mine.Cum pot sa imi dau seama? El are 13 ani.Si ce sa fac sa astept sa faca el primul pas? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa astepti faca el primul pas happy, dar oricum nu-i spune asa direct ca-ti place de el happy nu stii cum s-ar putea sa reactioneze tongue poate nu o sa'i placa happy

poti sa-i dai de inteles ca-l placi, priviri, zambete,., poate vorbiti si pe mess si apoi fata in fata, deci mai bine prima data va imprieteniti, incearca sa te apropii mai mult de el, vezi cum reactioneaza si apoi poti sa-i ziciwinking
eh, ii destul de usor sa-ti dai seama daca te place, de-obicei iti zambeste si se poarta mai frumos cu tine, se fastaceste in preajma ta, vorbeste mai frumos cu tine decat cu alte fete tongue se uita mai des la tine, iar atunci cand observi asta isi schimba privirea spre altceva.tongue nu astepta neaparat sa faca el primul pas, probabil este timid si nu o sa-l faca niciodata, mai ales daca are 13 ani la varsta asta unii baieti sunt destul de timizi happy

2 răspunsuri:
| ladygaga_9914 a răspuns:

Daca e din clasa de la tine te poti duce la el, sa-i cer ceva, sa te ajute la o materie.iti poti da seama daca ii place de tine : daca se uita la tine, daca se baga in seama cu tine, daca se inroseste cand vb ca el
si nu astepta sa faca el primul pas. du`te tu la el

| Bianca_2198 a răspuns:

Pai...intri cu el in vorba si il intrebi de cine ii place chestii de astea
si daca te intreaba si el de cine iti place ii zici ca el placebig grin.Si nu intodeauna trebuie sa faca baieti primul pas