| roxanaroxy a întrebat:

am 13 ani si m-am indragostit de un baiat. el este emo dar eu nu sunt, iar el are 16 ani... spune ca ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, dar ma indeamna gandul sa-i zic ca nu.pentru ca e o diferenta de varsta si nu stiu in ce anturaj ma bag... voi ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Eu zic sa incerci, daca simti ca ceva nu e ok, te retragi happy
merita sa incerci, decat sa stai cu gandul cum era daca acum eram cu el confused happy
si 3 ani diferenta eu zic ca e chiar putin happy
poate te ingrijoreaza ca e emo, acum depinde, in ziua de azi multi sunt emo, doar asa ca sa impresioneze, nu pentru ca asta simt, poate doar are un stil mai diferit de a se imbraca, nimic mai mult...
daca se poarta frumos si iti lace, de ce nu happy?

12 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

3 ani.nu e mare diferenta. daca iti place de el, si el te place.combina`te cu el

| madycumada a răspuns:

Bunaaahappy
Daca chiar il placi eu zic sa accepti. Nu conteaza varstaoh go on.
Daca se poarta frumos cu tine si asa eu zic ca merita.
Succes!kiss

| nikolikky a răspuns:

Poate sa fie si cu 10 ani mai mare decat tine, daca il placi, accepta.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Incercarea moarte n-are. Daca iti place... mai bine ii dai o sansa, decat sa-ti para rau mai tarziu ca n-ai facut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce cred eu : daca tie iti place de el eu te sfatuiesc sa l accepti pe el asa cum e, daca se poarta frumos inseamna ca te place, asa ca daca amandoi va iubiti e bine sa fiti impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi cu minebig grin

| roxanaroxy explică:

Pana la urma i-am zis ca da...ms mult de sfaturi, chiar ma-ti ajutat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU zic sa incerci:X

| Casandra a răspuns:

Diferenta de varsta nu e mare dar tu esti mica big grin.Si eu am 13 ani eu ma gandesc ca pe la 15 sa-mi caut prieten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e simplui eu am fost in exact aceeasi situatie(ma numesc oana si am 13 ani )si eram emo si sunt nu trebuie sa te sperie chestia emo uni se doar prostesc alti sunt de acord cu hainele si parul(pe care le am de mult)deci nu-i mare chestie e ceva care va trece oricum dar poti incerca macar

| Catte a răspuns:

Se aproba.love struck.
eu am fost numai cu Emo.:X

| Catte a răspuns:

.si.is niste persoane foarte sensibile si dragute.love struck.Nu prea te poti astepta sa te insele.hee hee. Este vorba aia ca varsta nu conteaza.happy