| LoliTa_7237 a întrebat:

Buna^^.
am 13 ani si vreau sa fac bani=]]]. dar nu prea stiu cum...
Faza cu, curatenia in casa nu mai mergerolling on the floor)...

Help! dau fundita la cea mai stralucita idee

5 răspunsuri:
| cristi13 a răspuns:

Cea mai buna metoda: Blogging...Dar trebuie sa ai peste 14 ani adica sa ai buletin pentru a incasa castigurile dar poti face pe numele unuia dintre parinti... sper sa te fi ajutat

| mgtow a răspuns:

Trebe sa ai 16 ani impliniti ca sa lucrezi cu contract asa ca ai mult de rabdat.

| Laszlo_5610 a răspuns:

Daca iti plac animalele... poti avea grija da animalele vecinilor taii.big grin sau poti posta pe net...big grin
Bafta!

| BoboKitty a răspuns:

Pai poti sa vinzi hainele care iti sunt mici,papitoii(jucariile de plus), machiake, bratari.lanticuri lucruri de car nu mai ai nevoie
Poti sa imparti pliante
Daca esti talentata la pictura poti sa pictezi si sa vinzi
Te poti angaja ca barmanita daca ai 16 ani tu ai 17 deci poti
Daca te pricepi la calculatoare poti repara calculatoare
Poti medita pe cineva daca esti buna la ceva
Daca ai aparat foto poti sa faci poze oamenilor cu 2 lei poza mica si 4 lei poza mare
Daca aveti covrigarie acolo(cred ca da) poti sa te duci sa vorbersti si sa vezi daca au nevoie de un ajutor
Poti plimba cainii vecinilor
Poti face curat in casele vecinilor cu 10/20 de lei
Poti spala geamurile masinilor
Poti sa te duci la o benzinarie sa vorbesti cu seful de acolo si sa zici ca vrei sa speli parbrizul masinilor
Poti sa faci conturi de level foarte mare si sa le vinzi cu 1/2 milion
Poti sa duci lucruri la fiare vechi
Poti sa iti deschizi un club de copii daca esti buna la engleza,pictura,dans,footbal, sah cam asa.
Poti sa devi reprezentat Avon, Oriflame sau sa vinzi parfumuri la FM imi zici daca vrei asta(mama vinde parfumuri firma FM)
Poti sa faci prajituri in casa si sa le vinzi
Daca sti s afaci bratarile prieteniei le poti vinde cu 2 lei sau 2, 50 lei bucata.
Daca stai la curte poti vinde legume/fructe/flori
Poti cumpara o plasa mare mare mare de visine si sa le vinzi cu 1 leu paharul
Poti sa vinzi farfuri/canii/pahare ceva ce nu mai ai nevoie
Daca te pricepi la cusut la cei ce li se rup hainele le poti cuase tu
La tricotat/crosetat faci un plovar
Sper ca ti-am fost de ajutor altceva nu mai stiu.

| whiteviper98 a răspuns:

Pai ai fund, sani, Centura ii a ta! rolling on the floor