| EmiEmaNuEL a întrebat:

Buna Am 18 ani si intrebarea mea este: Cum pot sa uit pe cineva drag. o fata care am iubit-o mult? O fata pe care o stiam de cand era micuta. Ea s-a stins acum 4 luni din cauza unui criminal rupt de beat care dat cu masina peste ea si de atunci simt ca viata mea nu mai are niciun sens, era cu 2 ani mai mica decat mine dar era cea mai scumpa fata... am tinut la fata asta mai mult ca orice, nu credeam ca o s iubesc si ca o sa sufar asa de mult vreodata... am iubit-o mult mult de tot si pe zi ce trece simt ca viata mea nu mai are niciun sens fara ea.Credeti-ma. nu mai rezist Va rog dati-mi un sfat ce sa fac ca nu mai stiu ce sa fac va rog mult de tot!

4 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu te mai gandi la ea, viata merge inainte.

| Latinmoon a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la ea.
Iar daca nu o poti uita pastreaz-o in inima ca o amintirea placuta care te gandesti cu mult drag in clipele de singuratate.
Te pup! :*

| Veromi321 a răspuns:

Esti tanar si viata merge mai departe. Oricine de pe lumea asta ne-ar parasi, viata nu se opreste in acel moment pentru nimeni, iar cei care ne parasesc nu-si doresc sa-i plangi, sa suferi pentru ca cei decedati stiu si simt acest lucru si ii deranjeaza foarte mult. O spun din proprie experienta.
Deci, ce-ti mai ramane acum de facut si cel mai indicat ar fi sa o pastrezi in inima ta ca pe o frumoasa amintire si sa stii ca ea, de acolo de unde e stie de tine si tot ceea ce faci si spui pentru ca ea nu e moarta cu sufletul doar cu trupul atat. Si cu siguranta ea doreste ca tu sa-ti continui viata demn, sa-ti gasesti pe altcineva si sa fi fericit. Asa a fost sa fie. Nimic in lumea asta nu e intamplator. Orice lucru cat de mic are rolul si scopul sau. Tine minte, orice necazuri sau probleme vor da peste tine dealungul vietii tale trebuie sa gasesti solutii si sa le depasesti. Viata asa e facuta si asa ne este data cu bune si rele. Noi trebuie sa mergem intotdeauna mai departe fara ganduri negre, fara gandul la sinucidere, etc. Sinuciderea nu duce la nimic crede-ma, poti scapa de lumea asta dar de cealalta de dincolo nu scapi. Nu da viata asta frumoasa de aici pe cea de dincolo asculta ce-ti spun. Viata de dincolo e total diferita de asta de aici. Lasa ca ai timp sa mergi in cealalta lume cand vei fi foarte batran pe la 90, 90 si ceva de ani. Sfatul meu: gaseste o alta fata, ca din fericire, sunt foarte multe si singure care isi doresc pe cineva alaturi. Traieste-ti viata ta si fi fericit alaturi de o alta fata si lasa-i pe cei plecati sa se odihneasca si sa fie multumiti de ceea ce tu reusesti sa faci pe lumea asta atat pentru ei cat si pentru tine. Bafta happy

| Mămăligă59 a răspuns:

Imi pare foarte rau. eu...nu stiu ce as face intr-o astfel de situatie si imi imaginez prin ce suferinta treci. si trebuie sa iti spun ca nimeni nu te poate ajuta. presupun ca ar trebui sa te impaci cu situatia pentru ca nu ai ce altceva sa faci. incearca sa iti ocupi timpul si sa nu te mai gandesti asa mult la ea.nu pot sa cred ca am zis asta...nici eu n-as putea face asa ceva.
imi pare foarte rau pentru tine, sincer.
si, te rog sa nu te gandesti sa-ti iei viata sau altceva. crezi ca ea ar vrea sa faci asta?