| lucyaneya a întrebat:

Buna, am aplicatie Portofel si am vrut astazi sa ii iau la copil ghete.
Mi-a cerut sa confirm identitatea, ce trebuia sa introduc?
Am bagat PIN-ul si nu a mers.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uneori aplicatiile de genul au nevoie de o confirmare pentru folosirea cardurilor, vezi ce scrie aici

https://support.google.com/googlepay/answer/7644078?hl=ro

Pinul e cu totul altceva si ala il cere cardul cand platesti nu aplicatia cand o folosesti.

| lucyaneya explică (pentru suntserios):

Mersi de raspuns.Ai dreptate! Aplicatia portofel tine de contul google

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

PIN-ul NU face parte din confirmarea identitatii!
Un document de Identitate inseamna: buletin, pasaport, certificat de nastere...

| lucyaneya explică (pentru Violleta2022):

Tu ai citit ce am scris? Ce pana mea sa faci cu buletinul la o aplicatie? Daca taceai filozoafa ramanei ..pe bune

| lucyaneya explică (pentru Violleta2022):

Am cumparat din Lidl peste 100 lei si introduceai PIN-ul

| Violleta2022 a răspuns (pentru lucyaneya):

Am inteles acum, tu ai niste PUNCTE facute cu aplicatia aia, care te ajuta la cumaparturi sa-ti scade din bani.
Veiz ca aplicatia si punctle ese pot folosii numai la anumite produse sau numai cand cumperi de o anumita suma, ca altfel acele puncte nu functioenaza, chiar daca bagi pinul acelui bon valoric.

| Hyperion7 a răspuns:

Senzorii biometrici(scanarea faciala sau amprenta) ori modelul sau parola telefonului.

| lucyaneya explică (pentru Hyperion7):

Nu am cu scanare faciala, parola telefonului nu am incercat