| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie cu un tip timp de 1 an si 8 luni, cand i-a venit lui ideea sa-mi dea papucii. Ce-i drept, relatia noastra era consumata, nu mai mergea de mult, asa ca am acceptat cu usurinta despartirea.De atunci au trecut 3 luni, timp in care dorinte de impacare au fost din partea amandurora, insa:cand vroiam eu-nu voroia el, cand vroia el nu vroiam eu si tot asa.Am fost internata in spital, iar el era cel care ma vizita si-mi aducea flori in fiecare zi. Ce-i drept era perioada in care vroia sa ne impacam.Intre timp eu imi gasisem altul dar la care nu tineam cu adevarat.Incercam sa-i spun fostului prieten sa astepte sa ma despart de actualul si vom fi din nou impreuna. El nu a putut astepta.si-a gasit o fata, apoi alta, apoi alta.cand in fine a incheiat-o cu el imi gasisem eu alt tip.Momentan,el e cu o fata mai mare cu 2 ani decat el pe care, imi spune, ca o iubeste ft mult, ca i fata perfecta.Am avut o discutie serioasa cu el.stiu ca m iubeste, dar a spus ca e pus la mijloc:intre mine si ea si ca nu o poate lasa asa de-odata.Nu stiu ce sa mai cred. Mi-a spus sa astept sa se desparta de ea. Oare chiar merita? Astept sfaturi/raspunsuri utilehappy.

Răspuns Câştigător
| CataBlue a răspuns:

Pai sincer acum... ti se pare si tie ca traiesti o telenovela? Adica tu nu poti nicicum sa ti aflii pe cineva care sa fie doar a tau?
De ce sa astepti pe cineva care tine cont de altcineva si nu de tine? Viata asta nu este un film american in care toate problemele se rezolva cu o portie de romantism pe final. Crezi ca daca vei fi cu el te vei mai simti la fel? Gandeste te bine ca deocamdata esti pe planul al 2 lea. Sau chiar crezi ca nu o sa ti aflii pe altcineva care sa fie doar pentru tine? Eu asa stiu ca sunt destui baieti decenti, care au ochi doar pentru o fata si pentru care ar face orice. NU UITA ca el te a lasat! Eu daca mi arunc ceva inseamna ca nu mi mai trebuie. Daca ierti incontinuu vei ajunge intr-un punct in care te vei simti uzata si n o sa ti mai convina situatiile astea. Fii puternica si arata ca nu esti dependenta de nimeni. Te vei simti mai bine dupa o vreme. Si sa nu uiti niciodata ca baietii buni nu te lasa si mai ales nu te pun pe locul secund.

4 răspunsuri:
| VeVeRiTeL a răspuns:

Daca chiar il iubesti cu adevarat asteapta daca nu zi ca te-ai saturat de el si ca a avut pre multe fete

| DenisaAbdn a răspuns:

Tu ti-ai gasit altul, el si-a gasit alta, relatia era consumata.Incercai sa ii spui sa te astepte sa te desparti de actualul si apoi veti fi impreuna? Iar el iti spune acum sa astepti sa se desparta de actuala? Voi stiti ce vreti? Eu cred ca nu.

greece12
| greece12 a răspuns:

Relatia consumata, voi intr-un contratimp total.
N-ar fi mai bine s-o ia fiecare pe drumul lui?
Prefera un ieri zambitor si frumos, decat un azi chinuit si-un maine nefericit!
Pastreaza-l doar ca pe-o amintire draga si continua-ti viata!

| Rapafilă a răspuns:

Asa este. Aveti dreptate, insa de la vorbe pana la fapte este o mare punte.Stiu ca mi-e usor sa afirm faptul ca asa este, dar mi-e greu sa si pun in aplicare toate lucrurile astea.straight face