| Cavani1999 a întrebat:

Buna,am ceva sa va spun.Cand e galagie sau e zgomot am senzatia ca nu pot sa vorbesc,nu pronunt bine cuvintele, de ce?

2 răspunsuri:
| BlackEyedGirl a răspuns:

Poate pentru ca sunetele din jururl tau se amesteca cu vorbele tale, nici tu nu te auzi bine, ce sa mai zic de persoanele cu care vorbesti. Poate de aia apare senzatia asta, tu daca nu te auzi ai senzatia ca nu mai stii sa vorbesti.

| MadutZzaB a răspuns:

Mai multe persoane patesc asa,se intampla deoarece nu ai atentie distributiva, incerci sa fii atent la subiect, la ceia ce vrei tu sa spui, dar in acelasi timp incerci sa fii atent si la zgomote, iar creierul tau nu poate analiza mai multe informatii deodata.Nu e nimic grav, asta e clar.