| 012345678910bbb a întrebat:

Am cumpărat o melodie (inițial am vrut ton de apel de la acea melodie, însă ITunes mi-a oferit doar atât happy ) In fine, am vrut sa o setez ca și sonerie însă nu îmi apare la opțiuni. Am intrat din nou pe ITunes și îmi apare bineînțeles ca am cumpărat-o și ca, teoretic, o am in telefon. Am găsit-o și eu, intr-un final in "melodii".
Chestia este ca, mi-am setat o alarma pentru maine-dimineața, am vrut sa schimb soneria alarmei și atunci mi-a apărut ca pot sa aleg și melodia cumpărată de pe ITunes.
Cum pot sa setez melodia asta ca sonerie? Se poate din aplicația "Melodii"? Doar acolo îmi apare. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu știu, n-am descărcat încă nici o piesă chiar dacă am Iphone.
Nu e pe la tonuri de apel?
Configurări>sunete>sonerie, acolo îmi apare STORE. Cred că apăsând acolo poți să descarci toate „tonurile instalate".