| anonimyus a întrebat:

Am cumparat un procesor l-am montat apoi cand sa dau drumu la pc monitorul nu mi se aprinde.Am scos placa video am bagat-o inapoi la fel aceeasi probema nu mi se aprinde monitorul.Cineva mi-a zis ca trebuie sa merg cu hdd la cineva sa instalez windowsu pe el de pe alt calculator am facut si asta si tot nu merge. Voi ce spuneti ce ar trebui sa fac? va rog spuneti-mi o zi buna

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu cred ca este compatibil procesorul cu placa de baza. Verifica socketurile.

2 răspunsuri:
| sandulache a răspuns:

Buna.
Daca ai schimbat procesorul ai loat un la fel adica aceai marca aelasi codice si ce mai scripe pe el, ca da ai cumparat altu si cu at codice placa ta video nu iti va recunoste procesorul, hai saiti explic:calculatorul contine niste palci, ca, placa video, placa de sunet, caca de internet, palca pentru stampante si o palca pentru usb si cea mai inportanta palca de baza al compuitarului, e ai mare si verde cu mute cupuri mici mic. Dca nu merge du-te la un specialist si zi sa iti dea acelai procesor cu codice exzact si maca exzata.bata multa

| Oanny a răspuns:

Pai... poate nu ai pus vreun fir cum trebuie, mai bine du-te cu el la reparat.La fel am patiti si eu si l-am dus la reparat