| Tosanuu a întrebat:

Am de gand sa creez un site pentru o mobilizare a poporului Romani deoarece cum stiti foarte bine si traiti prezentul acesta intunecat as dori ca acest site sa reprezinte impusul poporului si prin care sa avem acces ca popor sa ne spunem parerea si de ce nu, tendinta mea este ceea de a iesi in strada poate uni ma considerat nebun. dar in mine chiar zace un sentiment de patriotism deoarece locuiesc in Austria. dar nu vreau sa povestesc despre sanatatea mea sau alte lucruri neinteresante ci vreau sa caut sprijin pentru tendinta pe care am de gand sa o fac, ceea pe care poate pare simplu spus dar stiu ca nu este usor. As dori ca de fapt prin acest site sa ne unim toti si sa construim aceasta #Romania a Noastra! deoarece cu toti stim cat de corupt este guvernul si de ce nu se opune defrisarilor de paduri, tine-ti minte anul trecut colectivul am putut sa ne unim sa iesim in strada, de data asta simt ca va fi diferit si cu putin sprijin intre noi am putea construi o Romania a noastra pentru ca Romania nu apartine guvernului. ci mai degraba poporului noi o mentinem in stadiul de nume. M-am gandit sa construiesc aceasta platforma de site prin care ne-am putea strange si uni ca sa combatem corporatia chiar va rog sa va ganditi ca minele noastre (resursele de aur) daca am reusi prin acest site sa le deschidem sa producem aurul si sa platim FMI-ul desigur am avea nevoie si de oameni cinstiti care sunt asa zi-si "mai presus ca noi. si ma refer la cei din guvern" as vrea ca prin crearea lui sa-l distribuim fiecarui roman sa participe la unirea noastra m-am gandit ca daca s-ar strange suficiente persoane incat sa-l putem promova Protv-ului sau unui post de Tv cu destula reputatie precum ca ne-am strans x-y persoane si avem tendinta de a iesi si de a ne unii vom avea sansa ca sa-l vada destula populatie a romaniei incat sa ne strangem necesarul fortelor ca sa plecam pe acest " front impotriva coruptilor" ganditi-va ca daca ne-am strange necesarul de oameni si am iesi in strada sa protestam - sau a ne spune parerea statul va pierde cateva mii de impozite prin care va ajunge sa cedeze si relativ sa aiba o discutie cu poporul pentru a se ajunge la o intelegere. Daca la colectiv s-a putut de ce am crede ca nu putem si aici? pana la o adica merita incercarea de pierdut am pierdut destule acum e randul nostru sa revendicam totusi ceva. chiar va rog sa va ganditi bine deoarece eu is dispus sa caut sprijin sa incepem acest proiect sau suntem toti pentru unul si unul pentru toti doar cu vorba? chiar nu pot sa va explic toata ideea proiectului in intregime cei interesati. scrieti-mi in raspuns daca sunteti dispus sa intrati in "joc" Multumesc de intelegere, va rog sa evitati jignirile.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica esti patriot dar esti in Austria. Bravo, mă! De ce nu stai aici sa suferi cu noi? Sa vezi atunci patriotism!

| Tosanuu explică (pentru darrio2007):

Tocmai omule, findca as vrea sa ma intorc dar fara sa sufar cu voi si sa ma bucur cu voi de un alt trai happy

| Tosanuu explică (pentru darrio2007):

Tu te crezi patriot ca stai in tara, eu ma simt patriot ca lucru in afara ei si mi s-au "deschis asa zise simturi" care ar recurge la multe doar ca sa isi vada semeni ca au o viata totusi mai decenta decant ceea in prezent. chiar ai oferit un raspuns inutil, nu vad sensul de ce ai mai raspuns happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Tosanuu):

Pentru ca si eu lucrez afară. In Anglia. Dar tot acasa ma intorc. La cateva luni. Ai inteles, patriotule?

| Drimmero a răspuns:

Degeaba... pe net nu rezolvi absolut nimic,, ca sa dai jos un guvern, iti trebuie un ditamai protestul care sa fie intimidant pentru ciorditorii din partid, si tare imi e ca in curand se vor intampla toate astea, romanul se va satura de toate inselatoriile pe care le-au facut j.e.g.o.s.i.i din partid. O sa vina ziua aia cand o sa dea fiecare cu subsemnatul pentru cat au furat si o sa fie trasi la raspundere/

| Tosanuu explică (pentru Drimmero):

Treaba e urmatoarea romanul e deja saturat find ca de aceea pleaca in alta tara sa lucre pentru altul. el e deja satul doar ca asteapta un impuls asta e ideea tu ai vazut cati tineri au fost revoltati cu PSD-ul, crezi ca nu ar iesi in strada? stii cum ii oaia nu pleaca fara turma, daca unul singur face miscarea celilalti vor privi mirati si tare mi-e ca ar intra in "schema" happy

| Tosanuu explică (pentru Drimmero):

Esti constient ca treaba cu colectivul a pornit tot de aici nu de la un site si de la oameni revoltat care au folosit un site de socializare ca sa faca acest mare pas happy altfel nu vad cum tu ai putea da un telefon si sa aduci cateva sute de mii de oameni toti au tanjit toti au planificat asta nu s-au intalnit nicidecum pe strada. ideea e ca internetul e acum baza cu care putem comunica lumi, nu doar unui prieten pe care-l apelez.

| Drimmero a răspuns (pentru Tosanuu):

Dupa ce il voteaza aproape o tara intreaga pe psd,, cam greu sa vrei sa iei initiativa. Cu hotii nu te pui, dar nici cu p.r.o.s.t.i.a romanului! Ne meritam soarta cu varf si indesat, orice proteste s-ar face, cum vor aia din conducere, asa se dicteaza legea pentru ca au 'imunitatea' mare si coruptia e inventata tot de ei si o abuzeaza la maximum/