| nico1996 a întrebat:

Am fost la un dermatolog care mi-a prescris urmatoarele, Unidox Solutab (antibiotic ) si Skinoren Gel. El mi-a spus ca in prima zi sa le utilizez de 2 ori pe zi si apoi doar o data.Insa am o mica nedumerire, el mi-a zis intai sa ma dau cu gelul si apoi sa ma dau cu crema, dar nu stiu ce crema pentru ca el doar acele 2 produse mi le-a dat. Mi-a dat pe 10 zile si a zis sa merg la control apoi. Oare daca incep tratamentul de luna viitoare ma gandesc ca nu este nici o problema, adica mai e valabila scrisoarea medicala ce mi-a dat-o sa merg la control. Si inca ceva nu stiu daca ma mai pot da ziua cand ies in oras cu fond de ten. Am vrut sa il intreb pe el insa am uitat. Multumesc

Răspuns Câştigător
| bebeusha123 a răspuns:

Buna,acelasi tratament il am si eu,eu am inceput sa il folosesc din ziua in care am fost la doctor,indicat ar fi sa nu folosesti fondul de ten in timpul tratamentului, mie doctorul mi-a spus sa nu ies dupa aplicarea gelurilor pe fata la aer liber pentru ca porii sunt deschisi si agraveaza cosurile, nu stiu daca si la tine este la fel, eu sper ca te-am ajutat, si dap poti incepe tratamentul cand vrei dar sa il ti 10 zile cum ti-a spus si dupa sa te duci la control, daca scrisoarea medicala nu are data la care sa te prezinti la control este valabila in orice data

| nico1996 explică (pentru bebeusha123):

Multumesc mi-ai fost de mare ajutor

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iei tratamentul asa cum ti s-a spus sa-l iei.
Fond de ten nu folosesti, renunta la fond de ten, agreseaza tenul, incarca porii mai rau.
Te pup!

| nico1996 explică (pentru anonim_4396):

Mersi dar tratamentul il pot incepe cand vreau eu nu?