| emilia21 a întrebat:

Buna am intrebare dar numai fetele sa raspunda, cum puteti uita un baiat desi il iubiti, dar soarta nu va lasa sa fiti impreuna cu el! e o intrebare pur si simplu generala! astept pareri

Răspuns Câştigător
| PisicaAristocrata a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate.Esti mai puternica decat crezi si daca nu-ti este sortit, il vei uita.

10 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Nu ma gandesc la el, imi gasesc o ocupatie.

| hamsterx a răspuns:

Asta e cam greu.pentru ca intervine iubirea si sa-l uiti de tot nu prea ai cum, zic eu.probabil as reusi sa il uit dupa ce as stii ca am facut tot posibilul sa fim impreuna, sa lupt impotriva destinului chiar. daca si in ciuda sacrificiilor mele nu am reusi sa avem o relatie, atunci probabil ca m`as obisnui cu ideea si incetul cu incetul l-as uita, insa stii cum se zice, niciodata de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu va lase soarta? Daca-l iubesti... iubeste-l, nu-l parasi.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Un caz fericit ar fi să găseşti pe altcineva pe care să-l iubeşti şi să te iubească, atunci gândurile tale vor fi îndreptate exclusiv asupra noului iubit, în caz contrar...trebuie să speri că timpul va aduce uitarea. N-ai să uiţi însă definitiv şi total, ca şi cum ai şterge cu buretele, te vei gândi când şi când la ce-a fost, cu nostalgie, cu regret, cu revoltă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aqualuna, asa e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dragostea este impartasita, as avea ceva pentru care as lupta, si nici soarta nu mi-ar sta in cale big grin. Daca doar eu am acest sentiment(si mai este si foarte puternic), imi este foarte greu sa uit, sufar muultt si nu imi trece repede. Dar remediul cel mai bun este: o iesire cu prietenii, prin parc, unde ai putea trece la agatat smugsmug.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Propria experienţă, Bro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aqualuna, idem.

| Anca a răspuns:

Eu pana nu demult, uitam persoanele cu ajutorul altora persoane.
Stii tu, o inima o vindeca pe alta.

Acum insa ...vad ca nu mai pot asa.
Poate am ajuns si eu la o maturitate. Acum, am tendinta sa ma inchid in casa, sa invat, sa fac curat, sa ma plimb singura, sa merg la cumparaturi, sa ies cu prieteni.
Nu mai fac ce faceam inainte : Sa ma arunc intr-o ALTA relatie urgent pentru a uita. Nu mai tine!

| sabela a răspuns:

E complicata '' soarta'', nu? Intrebarea mea'' EL te iubeste? Daca nu gaseste-ti o ocupatie pentru a uita(cred ca nu are rost, nu?) iar daca da LUPTA.