| NoMusicNoLife a întrebat:

Am neaparat nevoie de rezolvarea unei probleme pentru maine ( nu e tema e in plus si vreau sa fac exercitiu ca sa-mi dea un pct in plus). plz ajutati-ma va rog ca nu stiu cum sa-l fac ( si sa nu dati caracter irelevant va roog ). Deci:

( 7 supra 1 + 1) x ( 7 supra 2 + 1 ) x... x ( 7 supra 9 + 1 ) = ( 9 supra 1 + 1 ) x ( 9 supra 2 + 1) x... ( 9 supra 7 + 1)

scuze ca am scris asa da nu am cum altfel si sa se inteleaga clar: e 7 supra 1 totul plus 1... deci chair nu stiu cum sa-l fac si as dori plz sa mi-l explice cineva... dau si funda si tot ce vreti numa ajutati-ma puppy dog eyes

multumesc mult happy

1 răspuns:
| LaLalaaa a răspuns:

Ce clasa esti?