| Lămâi1 a întrebat:

am nevoie de ajutor.
Imi puteti da un exemplu va rog ( cam ce ar trebui sa scriu ), daca trebuie sa : "Compar Tara Romaneasca cu Moldova".
(vorbesc despre istorie )
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Cine a fondat regiunile, principalele voievodate sau chestii d-astea, prin ce an s-a format pe de-a-ntregu', principalele evenimente petrecute şi rezultatele lor, câţi conducători a avut în total, alte date de genul happy

| Lămâi1 explică (pentru DakotaRoyse):

Multumesc mult big grin;
daca vezi intrebarea asta imi spui te rog daca ar fi bine sa spun despre taranii liberi si cei dependenti ( in Transilvania au fost foarte putin tarani liberi ) si sa spun cum se numeau?

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Lămâi1):

Păi da, evident, nu ştiu care îţi este tema, dar dacă ai de vorbit şi despre Transilvania, evident happy

| Lămâi1 explică (pentru DakotaRoyse):

Nu era tema happy. Cam asa ceva ne va da le teza big grin

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Lămâi1):

Îţi doresc succes la teză, atunci!

| Lămâi1 explică (pentru DakotaRoyse):

Multumesc xD :*

12 răspunsuri:
| FReAkAzO1d a răspuns:

Pai compara femeile, care-s mai bunerolling on the floor)

| Lămâi1 explică (pentru FReAkAzO1d):

laughing daca as scrie asta, crezi ca mi-ar da puncte pentru originalitate smug?

| FReAkAzO1d a răspuns (pentru Lămâi1):

Pai clar.Mai ales daca e barbat profesorurolling on the floor
Parerea mea.Eu ti-as darolling on the floor

| Lămâi1 explică (pentru FReAkAzO1d):

laughing) Bun, bun smug

| Lămâi1 explică (pentru FReAkAzO1d):

Si da, este barbat laughing

| FReAkAzO1d a răspuns (pentru Lămâi1):

No pai atunci e perfect...Mai aduci si niste poze si e de 10

| Lămâi1 explică (pentru FReAkAzO1d):

laughing))