| N0 nAmE a întrebat:

Bunahappy

Am nevoie de ideile voastre.Am de facut un proiect la engleza si nu am nici o idee.Trebuie sa o impresionez pe profesoara.tongue...Am de prezentat un Job ce pune viata in pericol, un Job interesant si neobisnuit, ceva Strange.Am nevoie de cat mai multe idei, sau un link ceva...

Multumesc anticipat! Dau Fundita!:*

4 răspunsuri:
| BiaRawr a răspuns:

Sincer eu as face un proiect despre steve irwin, barbatul cu crocodilii.
Nu stiu daca il stii, dar are o viata interesanta, riscandu si viata 'jucandu se' cu crocodilii, si totusi murin pentru ca l a muscat o pisica de mare...
bafta.

| inteligenta a răspuns:

Pai,tatal meu a lucrat in afghanistan.O tara unde tot timpul este razboi.El punea fire optice si escava.Noaptea bombardau sediul unde lucra.Mureau oameni in fata lui.Sub pamant unde sapau erau numai gloante si bombe.In timp ce mergea la sediu cu masina, a trecut un prieten de al lui pe langa el si i-a facut cu mana barbatul acela il saluta.Si in clipa urmatoare mana lui era pe masina lui taicameu.Cauta pe google scrie asa: afghanistan si da-i pe poze o sa vezi ce periculos este acolo. Daca nu ar fi stat 5 ani in marina ca sa se obisnuiasca cu impuscaturile ar fi innebunit in afghanistan.

| inteligenta a răspuns:

Apropo totul este scris in engleza despre afghanistan si despre razboaiele de acolo big grin funda?

| inteligenta a răspuns:

Uite iti trimit un sait sa vezi ca romanul care a murit in lupta, era prietenul lui taicameu http://www.gandul.info/......te-4140967 si vezi ca este si un videoclip sa dai mai jos si sa te uiti este foarte interesant :D