| dedesh a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi.sunt cu un baiat de 2ani si jumatate si ne intelegem perfect desi am avut certuri ca in orice cuplu.peste aproximativ2saptamani eu voi pleca in sua, la matusa mea pentru o luna si ceva.partea proasta e ca am vorbit cu el si nu e de acord sa plec.intai mi-a zis ca nu poate sta atat timp fara mine(desi i-am zis ca vom vorbi mereu)apoi mi-a zis ca daca plec inseamna ca renunt la el si se termina tot.il iubesc mult si stiu ca si el.va rog, nu stiu ce sa fac, cum sa-i spun.

nu vreau sa-l mint si m-am gandit ca cel mai bine e sa-l invit odata, la o iesire numai noi si sa-i zic, dar nu stiu cum.crying

Răspuns Câştigător
| hehehe a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa'l iei si pe el. Gen, daca tot snteti de atata timp impreuna, nu ar fi rau. Iesirea asta din tara v'ar face bine relatiei :d. Dar daca nu te poti intelege cu rudele sa'l luati si pe el, atunci spune-i ca si tu i'ai acceptat multe in relatia asta, si ca daca chiar tine la tine, te iubeste, ar putea sa faca un mic sacrificiu :d. Sper ca e folositor ceea ce ti'am scris eu aici.
Succes!

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

In primul rand ceea ce spui tu e confuz.Prima intrebare, sa il minti cu ce? Sa ii spui ce? Ai spus ca stie ca pleci pentru o luna si ceva in sua.Deci? Sa ii spui ca, chiar vrei sa pleci? Pai vorbeste cu el, nu trebuie sa il inviti la o iesire doar voi doi, pentru ca daca faci asta el se asteapta la vesti bune, si cand ii vei da vestile proaste se va simti lovit de 2 ori, adica te chem la o iesire doar noi ca sa te lovesc? Gandeste-te.Situatia e simpla cat de cat, dupa parerea mea, si raspunsul e la voi.Cum ar fi sa vorbiti si voi odata sincer? Adica tu sa ii spui fara sa il inviti niciunde ca vrei sa mergi ca sa.Adica da-i motiv omului, nu-i spune ca vreau pentru ca vreau. Spune-i exact de ce vrei sa mergi, el la fel sa iti spuna exact de ce nu vrea el sa mergi. Ce a spus el poate fi aparare, de multe ori amenintarile sunt date la disperare, sau poate fi nepasare dar asta tu sti, el stie.Singurul sfat, vorbiti sincer.Atat.

| Hombre a răspuns:

Draga problema este simpla ce o complici atat. intreba-l daca el ar renunta la o asemenea oportunitate si doar pentru o luna. La asa ceva nu se da cu piciorul indiferent de zmiorcaelile lui.Pleaca si vezi-ti de treaba daca te iubeste te asteapta si gata. Va complicati viata inutil.

| hehehe a răspuns:

Buna, dedesh!batting eyelashes
Multumesc pentru fundita kiss

Emmy.

| Ingerul_4184 a răspuns:

Pai trebuie s ate inteleaga ca esti nevoita sa pleci si ca daca tine la tine nu va renunta la tine ci orice obstacol se va ivi va lupta pentru tine.plus ca o luna trece repede.cunosc persoane care nu s-au revazut jumatate de an sau 1 an si dragostea lor a crescut mai mult:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ash putea sati vb daca iil iubestitrebue sa fii cu el in orce moment all vetii ascultati inima ca ea nu minteshte e foarte greu cind 2 indragostiti sunt indepartati ai drija daca vrei sa pleci potisa perzii totul