| Alexandra_2056 a întrebat:

Am nevoie de niste statusuri faine.Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| »°°♥♠Emo Girl a*♠♥°°» a răspuns:

`.`.^. Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n
fata raului si nu va avea nici’’o putere. _happy_`.`

*)Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

[?]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[?"

"lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea! day dreaming

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi."

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea
si la rau da` si la bine nu se desparte de mine love struck

. Nu e prima, nu e primul! Fata asta`tsi fura mintzile mai rau ca vinul love struck

Fericirea o atingi doar odata in viata, dar merita sa lupti pentru ea o viata intreaga!

Te uiti la ea invidioasa de sub breton,
dar ea te vedee mai pierduta ca un apel pe telefon!

Dar roata s`a intors cu se intoarce mereu acum prt mine e simplu pentru tine`i mai greu.

Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

`.:[; x]_*De cate ori ma vei privi cu ura sau manie...
de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie {;*]__*

MultZi` Imi` Gasesc` Defecte`... Impresii` in` cap`.
. zi` de` zi` cate` un` fraier`. se` crede` baiat` de` baiat

Crezi ca totu-i roz. dar de fapt totu-i intunecat.
Nu mereu viata are culoarea in care esti imbracat

Multi nu ma suporta, ii vad cu ochii`nchisi...
Da de ce nu ma suporta nici ei nu sunt convinsi
E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete
Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente

"Ai crezut ca ma vei distruge? Uite`ma dupa putin timp zambesc si sunt dulce"

Si poti sa tipi. ca nu te-aud. si poti sa plangi.
ca nu te vad. si poti sa pleci. ca nu te caut.

Celelalte fete o invidiaza si ii place. Ea face special ca sa le atace.

"Dar n`are sens... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc
ca traiesc intens. Am succes... :X"

Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

A avea un prieten e mai vital decat a avea un inger

Eu cred in ingeri, sunt peste tot pe pamanta, doar ca noi aici ii numim prieteni.

Dintr'un trandafir, fiecare petala e o iluzie, insa fiecare spin e o realtitate

Sunt imaginile vii ca niste fluturi argintii fixati cu acul intr-o carte

Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi:X:X

Sarutuu` lui Iuda l`am simtsit prea des p` fata,
sh orice palma te`nvatsa s` fki fata!

Injuri fara rost.
Injur-o pe ma`ta
Care te`o facut prost!

Spune`mi cand te doare.
Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese.

Ce frumoss` te porti cu Ea`, e Rasfatata Taa` si la toate`ai Renuntza doar pentruu Ea!

Zambesc cand se vad, plang cand se cearta, dar indiferent ce fac ei se iarta si se-mpaca.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine!

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te!

Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi
cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare…

Viitorul e trecutul la prezent…. dar trecutul ramane trecut
caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost deja…

Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el
cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun…

Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este
in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda…

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti
…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Prietenia nu se scrie pe o foaie de hartie,
ea se scrie pe o inima curata, ca sa nu poata fi uitata!

Nu merita niciodata sa plangi pentru cineva,
iar cine merita nu te va face niciodata sa plangi!

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi
increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an,
inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante…
l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu
EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala,
iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele,
dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea…
coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea!
Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine,
acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine…
asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las
in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul
de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni,
iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai
spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa,
as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet,
dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit
sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

StOoP! Gata-Gata, nu vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine, ca si mie imi convine

As vrea ca atunci cand te uiti la mine sa spui: Ba, thu chiar ai tinut la mine.

Si când` te vad întâmplator` mi-aduc aminte` tot ce. a fost`,
Dar uitându-ma` înapoi îmi` zic: "Chiar n-are niciun` rost"!

Poti sa vopsesti cioara-n alb, tot nu-i porumbel...
La fel cum nu va fi niciuna ce-am fost eu pentru el!

Cum sa-l iert cand orgoliul este pe primul loc?
Cum sa-l uit cand pentru el as renunta la tot?

Sa iubesti inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face

Nu meriti nici in ochi sa ma privesti, trage usa dupa tine atunci cand iesi!