| Nevoiedehelp a întrebat:

Bună! Am o întrebare. Dacă visezi ca îți pică dinții înseamnă ca cineva apropiat va murii?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Daca sunt dintii din fata si te dor, atunci moare cineva din familie si te va durea pierderea acelei persoane.

Daca sunt dinti din lateral sau din spate, care nu dor, atunci pot fi rude, cunsotinte, fosti colegi, vecini samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, nu inseamna nimic ce are legatura cu realitatea.

| relian a răspuns:

Uneori are legatura cu realitatea, dar nu cu alta directie, asa cum intrebi tu.
Eu, de fiecare data cand am visat ceva legat de dinti, dupa am avut chiar real problema cu acei dinti ce visase, la care nici macar nu ma gindisem laughing

Am avut chestia asta acu recent nici o luna, am visat ca un canin s-a facut bucateel micute.A doua zi ma trezii, nu aveam nimic, dar asa dupa cateva ore, am pus mina pe obraz in dreptul acelui dinte si am simtit o durere.Am dat fuga la dentist, a facut ala raza, aveam o ifectie mica tocmai la nerv.

Mi s-a intamplat chestia asta de sa zic asa 3-4 ori si mereu uneori atuncil alteroi dupa cateva zile sau saptamani sa apara si problema, dar acolo, nu sa leg visu de alte chestii.
Nici macar nu ma gindeam la asa ceva, odata am avut o lucrare, dupa 1 an am visat, nu ma durea nimic, nici nu discutasem, nu ma gindisem si bum visez, a doua zi deja problema era acolo laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Poate te-ai gândit la chestia asta cu moartea cuiva și ai interpretat-o subconștient sub forma visului asta, dar nu e neapărat o regulă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e doar o superstiție absurda!

| Celdrept a răspuns:

Așa,sau că te confrunți cu multe frici/anxietate și insecure, lucruri care te copleșesc in viața de zi cu zi și pe care nu le poți controla.