| IngerAlb a întrebat:

La ce materii se da examen in clasa a VIII-a? De exemplu, eu vreau sa dau la matematica-informatica (fara bilingv). La ce trebuie sa dau examen ca sa fiu admisa si care ar trebui sa fie media generala din anii de gimnaziu si media de la examen?

3 răspunsuri:
| →Alee׃╳← a răspuns:

In clasa a VIII-a dai examen la romana si matematica(obligatoriu). Se face media dintre notele de la examen(50%) si media generala V-VIII(50%).
Nu dai alt examan numai daca profilul si liceul la care vrei sa mergi iti cere ceva in plus. (daca e bilingv engleza e foarte posibil sa dai un examen si din engleza).
O zi buna! (si succes la examene)

| Yamx a răspuns:

Mate si romana.
Nu conteaza la ce profil vrei.

| pisicutablue a răspuns:

Buna. Eu am dat examen doar la matematica si romana. Depinde la ce liceu vrei sa te inscrii eu am intrat fara examen la mate-info simplu vreau sa precizezi si de unde esti pentru ati da mai multe detalii happy