| adina123456 a întrebat:

am o nelamurire daca ma casatoresc si persoana respectiva are restante la banci ce se intimpla? imi revine si mie datoriile lui, el nu are nimic pe numele lui eu da, ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Dacă tu te căsătorești datoriile lui nu-ți revin ție dacă el nu plătește, contractul este încheiat între el și bancă. Decât dacă ești și tu în contract ca girant atunci da.

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Nu are cum, pentru ca imprumutul a fost inainte inainte de a va casatorii, doar daca vrei tu sa l ajuti sa iasa din,, gaura,, e altceva

| ATHOS a răspuns:

Ar fi bine ca bunurile pe care le aduci tu in casatorie sa fie extrem de clar stipulate intr-un document si sa-ti cauti documentele din care sa rezulte ca tu le-ai cumparat inainte de casatorie. Daca urmarirea de catre banca va incepe ea poate incepe prin scoaterea la licitatie a unor bunuri. Intr-o astfel de situatie tu trebuie sa demonstrezi ca bunurile respective iti apartin.
Bafta!