| Covrigel12 a întrebat:

Am o problema.Acum doua saptamani a inceput sa ma doara stomacul si am fost la medic.Acum ma simt mai bine numai ca de atunci am dormit cu grija si in 2-3 seri aproape deloc.Sunt trist dar nu am nici un motiv, ma simt singur si mi-e somn continuu.Nu am nici 1 prieten.Simt ca ma preseaza ceva si nu pot sa traiesc.Ce se intampla? Multumesc

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Exact aceasta problema am avut-o acum 2 saptamani. Dureri de stomac ingrozitoare, lipsa poftei de mancare, probleme cu wc-ul si..imposibilitatea de a dormi seara(aprox.3-4 nopti).La inceput am crezut ca este vorba de gastrita, insa dupa analize medicul mi-a spus ca este pe baza de "stres".Din cazul tau imi dau seama ca ar fi acelasi lucru.Esti stresat/stresata din cauza ca nu ai un prieten/a alaturi cu care te poti distra in timpul liber(intr-o oarecare masura).Te gandesti poate prea mult la un lucru care te-a atins la latura sensibila, iar acesta incet incet te destrama pic cu pic.Incerca sa vorbesti cu parintii in momentul actual, caci doar ei iti pot da un sfat pt.viitor ca acestea sa nu se mai intample.Pe langa astea, traim o vreme in care stresul este dusmanul nr.1.
O zi buna!