| medeeaa4 a întrebat:

am o problema mica,dar pentru mine putin mai importanta. sper sa nu-mi ziceti sa ma tin de invatat,fiindca eu invat la scoala foarte bine, si fac si chitara.eu de felul meu,sunt mai introvertita,si nu imi place sa-mi zic secretele fata de cineva, sunt mai timida,dar intr-o zi am avut un test, si colega mea de banca s-a mutat pentru ora aia.si a venit in banca mea cea mai buna prietena a mea.eu stau in ultima banca.si nu aveam voie sa vorbim,asa ca scriam pe o mica foita ca sa putem discuta.i-am zis ca imi place de un baiat din clasa,si mi-a zis ca nu zice la nimeni. dupa acea ora, a venit inapoi colega mea de banca si a gasit in banca ei acel biletel.si a zis la toata lumea, inclusiv acelui baiat din clasa.si dupa radea de mine, mai ales ca se presupunea ca noi doua suntem prietene.si eu am inceput sa plang.am trecut de faza asta,dar acum,sincer nu prea imi mai pasa.il simt pe acel baiat destuul de apropiati, suntem colegi de 8 ani de cand sunt pe bancile acestei scoli.ce as putea face sa ma apropii putin de el,mai ales ca e un baiat bun si chiar se coporta foarte dragut cu o fata. dupa o zi cand s-a apropiat de mine si mi-a zis ca nu-i plac fetele prea timide, si apoi mi-a zambit.multumesc de raspunsuri!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca tuturor li s-a intamplat asa o situatie. Poate ca e o lectie de viata, ai crezut intr-o prietenie care te-a batjocorit. Dandu-te in vileag. Ti-a ffacut si un bine caci acel baiat chiar ar putea sa tina la tine, ai invatat ca nu trebuie sa-ti spui secretele nimanui sau daca risti si vrei sa verifici prieteniile ai aflat calea.Nu trebuie sa te necajesti, nici sa te razbuni.Iti vezi mai departe de treaba ta, fii sigura ca vei castiga in final.Esti foarte tanara, o sa ai multe surprize in viata, dar cred ca ai iesit mai PUTERNICA din acest eveniment, daca te prefaci nesuparata pe nimeni. Eu asa as face.Dar alegerea este doar a ta.