| AG a întrebat:

am si eu 2 probleme. Ambele sunt legate de calculatorul meu. A fost formatat acum cateva zile si ceva nu merge. In primul rand: cum fac sa nu mi se mai deschida imaginile cu Nero PhotoSnap Viewer ci cu Windows picture and fax viewer? Si 2: cum fac sa deschid cardul de memorie de pe telefon ca orice alt driver? Adica mie imi da obtiunile cu ce sa il deschid. Vreau sa il deschid cum deschid C-ul sau D-ul[am instalat soft-ul din nou]. Dau funda si voturi!

1 răspuns:
| Bogdanux a răspuns:

Buna.

Referitor la problema cu deschisul imaginilor, urmeaza pasii urmatori:

click dreapta pe o poza oarecare --> Deschidere cu/Open with --> si vei vedea sectiunea Alegere program implicit/Set default program si iti alegi Windows Picture and Fax Viewer din lista.

Iar acum la cel cu telefonul, e ciudat.Mie imi deschide asemeni unui stick sau CD cand il conectez. Daca zici ca iti apar optiunile atunci cand conectezi telefonul, ai putea alege optiunea "Open folders & files ( nu mai stiu exact cum se numeste ca n-am windowsul in romana) si ar trebui sa iti intre in card.Ai instalat cumva soft-ul de pe CD-ul cu care vine telefonul?