| Paty_1940 a întrebat:

buna. am si eu o intrebare. am bagat dosar de admitere la universitatea bucuresti, la geografia turismului, exista probabilitatea, in caz de sunt admisa sa intru la taxa. am mai bagat si alt dosar la universitatea alexandru ioan cuza din iasi, aici insa am sanse sa intru la buget. imi puteti spune o parere sincera, ce ati alege daca ati fi in locul meu? iasi aceiasi sectiune dar la buget, bucuresti aceiasi sectinue dar la taxa. as vrea sa stiu care dintre facultati este mai buna, la aceasta sectiune. multumesc.

1 răspuns:
| Robert92 a răspuns:

La noi la Bucuresti e cel mai bine daca intri. Universitatea e cea mai buna facultate si de asemenea faptul ca pleci la distanta de casa te va face mai sigur/a pe tine, mai matur/a.