| Ramona998 a întrebat:

Buna, am și eu o întrebare îi cam ciudata, de ce creierul nostru ne fentează în anumite faze, de ex te gândești ca ai face ceva dar tu de fapt nu faci acel lucru happy

6 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Trebuie și să acționezi nu doar sa gândești..intervine frica, lenea, ezitarea, nesiguranța etc.

| Ramona998 explică (pentru Mindfulness):

Nu are legătură, îți dau și un ex: spăl vasele, am cuțitul în mână și îmi imaginez ca m-aș tăia pe mâini dar eu nu-mi doresc lucru acesta, se numește tulburare obsesiv compulsivă, eu vreau să înțeleg de ce unii oameni o au, de unde pornește totul de fapt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona998):

Încearcă să-ți găsești cât mai multe lucruri de făcut!

| Mindfulness a răspuns (pentru Ramona998):

Mergi la psihiatru daca ai TOC, ei știu și sunt în măsură să îți răspundă.