| Moxomoxo a întrebat:

Buna,am si eu o mica mare intrebare,buna deci sa incep,de la cati ani e normal ca o fata sa se mute cu un baiat?Ce ar trebui sa stie acea fata sa faca?si aici sa nu aud sa suga si sa se nu stiu eu ce mai prosti ma refer la spalat gagit astea sunt necesare?Cum e sa stai cu persoana iubita?Peste 5 zile ma mut cu prietenul meu si vreau sa am macar cea mai mica idee despre cum ar trebui sa fiu eu si sa-am comport?Merci.Cel mai frumos si bun raspuns PRIMESTE FUNDA!Ms

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In primul rand sa fie majora.Si mai ales in gandire conteaza foarte mult. Daca nu este pregatita sa infrunte greutatile vietii fara sa depinda de altii mai bine sa mai stea la mama acasa.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu conteaza varsta. conteaza cat de multa incredere ai baiatul respectiv, de cat timp esti cu el si daca esti tu pregatita sa iti iei viata in maini.
ar trebui sa vorbesti cu el in legatura cu spalatul gatitul etc. ca fata trebuie sa faci putin ordine si chestii de genul insa ar trebui sa te ajute si el putin. nu tu sa faci totul si el nimic...
nu stiu cum e sa stai cu persoana iubita ca inca nu am ajuns in aceasta situatia.
te comporti ca pana acum. sa fi tu! nimic altceva. dar ti-am zis macar sa stii sa calci si chestii din astea. bafta :*

| darrio2007 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Cum adica nu conteaza varsta? Daca fata inca depinde de parintii ei,din mai multe privinte, este normal sa se mute cu un baiat? Intai sa fie pregatita pentru viata(psihic, financiar etc) si apoi sa faca pasul asta.Aceste relatii nu dureaza mult.Intervin greutatile vietii.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru darrio2007):

M-am referit in cazul in care fata are peste 20 de ani... straight face ca doar nu se muta de la 16 ani omg...
stiu ca in ziua de azi este posibil orice...
atata timp cat e majora si e in stare de se descurce singura. e ok din partea mea.

| darrio2007 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Ai intrebat-o cati ani are? Ca de ea este vorba sa se mute. Daca era bazata pe ea nu cerea parerea TPU. Unde media de varsta este cam mica.