| andreeamrn a întrebat:

am si eu o problema aparent minora, dar care ma macina... Prietena mea cea mai buna din copilarie s-a "racit" foarte mult de cand s-a mutat, cam de 1 an si ceva. Nu mai vorbim des, am iesit de foarte putine ori, iar in aceasta perioada si-a facut si iubit. Nu cred ca distanta si iubitul sunt motive de a strica o prietenie. Imi propusese sa ma duc la ea de Revelion, dar am zis ca o sa revin cu un raspuns sigur, pentru ca aveam o problema de familie, pentru care nici macar nu m-a intrebat daca sunt bine sau nu... De atunci nu mi-a mai scris nimic, adica de o luna si ceva. Se pare ca eram buna doar cand avea nevoie de ajutor, pentru ca ii imprumutam lucruri si altele.
As vrea niste sfaturi de la voi, va rog, cum sa procedez, sa mai vorbesc cu ea sau nu? Multumesc!

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

Cat credeai ca o sa tina? ce varsta ai sau are ea? si eu nu mai am nimic in comun si nu mai comunic cu prieteni vechi fiindca s-au schimbat si ei si eu insa doar de tine depinde daca sa fi sau nu prietene in continuare adica merita te simti bine in preajma ei sau?