| MADALINAAAA a întrebat:

am si eu o problema cu laptopul meu...se stinge pe neasteptate.in cei 2 ani de cand il am, nu s-a mai intamplat niciodata, dar de la o vreme face asa mereu. l-am pus pe ceva ca sa intre aerul si pe sub el, in camera e racoare dar degeaba...cateodata cand ma uit la ceva mai important ii fac vant cu evantaiul ca sa nu se mai stingalaughingi se mai intampla cuiva? cum sa remediez aceasta problema? trebuie dus la reparat? pentru ca m-am saturat sa stinga chiar atunci cand ma uit la ceva mai important, iar apoi s-o iau de la capat...multumeschappy

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Si al meu la fel laughing. Sper ca nu aveti Acer. De obicei, Acer-urile se incalzesc f rapid. sad

| asya a răspuns:

Pai ar trebui sa eviti sa-l ti pe pat sau pe tine caci se incalzeste foarte repede...si el isi ia un fel de pauza racorindu-se in momentul in care se opreste! Din cate stiu eu toate laptopurile,, patesc" asa cand se prea incalzesc...pentru ca iti dai seama ca s-ar arde daca ar sta mult timp asa! Eu il mai las putin pe gresie, parchet sau birou...si nu patesc asta! Inainte il tineam si eu pe abdomen cand stateam intinsa, pe pat, dar aceste lucruri ajuta la incalzire...

| NimeniAlta a răspuns:

Buna intrebarea tathinking ...Ma intereseaza si pe mine...Si laptopul meu face la fel si credeam ca e din cauza ca se incalzeste, dar acum ca am citit chestia care ai ziso tu cu eventaiul si acum chiar sunt curioasa de ce se stinge laptopul...Deci. sa asteptam raspunsurilaughing

| lifeForJesus a răspuns:

Mai bine ai merge cu el la un specialist..sigur ii va da de cap! succes!

| MADALINAAAA explică:

@Flav Acer amlaughing

| florinell a răspuns:

Nu cred ca e de la Windows problema, si eu am laptop Acer si am Windows 7.Nu stiu, nu m-i s-a intamplat nici o data! Bafta!

| stefytm a răspuns:

Pot sa-l duci la un service it in caz ca nu mai ai garantie la el! ai o problema la el... o componenta se incalzeste prea tare si se opreste at

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot cu Acer...Ghinion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cunostinte necesare desfa laptopul vezi venitatorul, curatal si daca nici asa nu merge mai schimba si pasta termoizolanta aflata deasupra procesorului asta ar fi solutia! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce. da si al meu se opreste. de 2 zile. se restarteaza singur.thinking daca cineva ma poate ajuta. add:[ teiubb.ancutssa ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. si eu am aceeasi problema, am laptop Acer si mi se stinge.Eu a m si ventilator suplimentar. dar nu face fata.Cand intru in jocuri imediat se stinge.Am Vista. dar asta se intampla de aprox. 2, 3 saptamana straight face nu stiu ce sa-i mai fac straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mai cavoi cu windows 7 licentiat laptop Acer de nici 5 luni

si cu procese putine si degeaba

vezi odata buff cum se stinge straight face

are cineva o idee?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mai cavoi cu windows 7 licentiat laptop Acer de nici 5 luni.

Si cu procese putine si degeaba happy.

Vezi odata buff cum se stinge straight face.

Are cineva o idee?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel patesc si tot de 2 ani il am crying

| yani a răspuns:

Firar mama lor de laptopuri.si al meu se stinge.cineva mi-a zis sa-l aspir unde e ventilatorul, dar degeaba...

| yani a răspuns:

Aceeas problema am si eu cu laptopul...cineva mi-a spus sa-l aspir unde e ventilatorul, dar degeaba.alta metoda as dori si eu sa aflu

| Rocky_1177 a răspuns:

Deci e de la COOLER pentru ca el atrage scame si de asta se incalzeste si se inchide iar dupa ce s-a inchis de cateva ori, se va inchide mereu dupa un timp mai scurt, fara sa se incalzeasca asa tare...problema asta o am si eu si o sa il duc la reparat...merge si curatat dar cred ca mai bine il schimbi