| GeorgianaMon a întrebat:

Bună, am și eu o problemă și nu am cu cine să vorbesc despre asta.
Sunt la liceu, clasa a 12-a și am foarte multe absențe din cauza unei probleme de sănătate, cred că o să mi se scadă nota la purtare la 8 din cauza absentelor. Învăț foarte bine însă doar că problema mea de sănătate îmi afectează și activitățile zilnice.
Sincer mă simt foarte vinovată când lipsesc și încerc să nu mai lipsesc doar că mă simt foarte rău în unele zile și mi-e foarte frică să merg la școală ca să nu mi se întâmple ceva, cum am spus, pentru că am o problemă de sănătate. Vreau să precizez că nu am părinți și nu am ajutor, stau singură, trebuie să mă descurc singură, puteți să mă ajutați cu un sfat?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cam târziu acum pentru sfaturi. Săptămâna viitoare e gata școala așa că un 8 la purtare il accepti și gata. Oricum, nu te incurcă cu nimic

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu duci adeverinte medicale de la medicul tau, mai ales ca ai avut probleme medicale serioase, fiindca se pot motiva si nu ti se va scade nota la purtare.